Ζεστή πώληση Υψηλής Αποδοτικότητας Χερβιcita Glyphosate 360g/L Glyphosate 41% SL Glyphosate 48% SL Glyphosate75.7% Glyphosate74.7% WDG
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Μάρκα: | Averstar |
| Πιστοποίηση: | COA, MSDS |
| Αριθμό μοντέλου: | 360 ,41%, 48% ,75,7%, 74,7% |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 |
|---|---|
| Τιμή: | 1-10 per kg |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | 1L 100g 250g 500g 500ml |
| Χρόνος παράδοσης: | 15-20 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 100000kg το μήνα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Ταξινόμηση: | Χρησιμοποιούμενα φάρμακα | Αστυνομία, όχι.: | PD354-2001,PD20210891,PD20110442 |
|---|---|---|---|
| CAS NO.: | 1071-83-6 | Αρ.: | 213-997-4 |
| Μάρκα: | Averstar | Προέλευση: | Κίνα |
| άλλο όνομα: | Glyphosate 360g/L Glyphosate 41%SL Glyphosate 48%SL Glyphosate75,7% Glyphosate74,7% WDG | MF: | C3h8no5p |
| Επισημαίνω: | Γλυφοσικό ζιζανιοκτόνο 360g/l,Γλυφοσάτη 41% SL ζιζανιοκτόνο,Γλυφοσάτη 75 |
||
Περιγραφή προϊόντων
Για οπωρώνες μηλιάς, εφαρμόστε τη σύνθεση σε 2744–5488 mL ανά εκτάριο (183–366 mL ανά mu) με κατευθυνόμενο ψεκασμό έναντι ετήσιων και πολυετών ζιζανίων.
- Εφαρμόστε το αραιωμένο προϊόν ως κατευθυνόμενο ψεκασμό στο φύλλωμα των ζιζανίων κατά τη διάρκεια της ζωηρής ανάπτυξης των ζιζανίων. Χρησιμοποιείτε πάντα ασπίδα ψεκασμού κατά την εφαρμογή. Κρατήστε το ακροφύσιο ψεκασμού χαμηλά για στοχευμένο ψεκασμό στα φύλλα και τους μίσχους των ζιζανίων για να αποτρέψετε την παρασυρόμενη διασπορά του φυτοφαρμάκου σε γειτονικές καλλιέργειες και να αποφύγετε φυτοτοξικότητα.
- Αραιώστε με καθαρό νερό σε 30–40 λίτρα νερού ανά mu. Αυτό το προϊόν απορροφάται μόνο μέσω του φυλλώματος των ζιζανίων. Μην υπερ-αραιώνετε με υπερβολικό νερό για να αποφύγετε την εκροή υγρού και τη μειωμένη αποτελεσματικότητα.
- Αυτό το προϊόν περιέχει 41 glyphosate ανά γαλόνι, ταξινομημένο ως σπρέι ζιζανιοκτόνο τύπου Roundup.
Αυτό είναι ένα μη επιλεκτικό συστημικό φυλλώδες ζιζανιοκτόνο. Απορροφάται από τα πράσινα μέρη του φυτού και οδηγεί στον θάνατο των ζιζανίων.
- Διαβάστε προσεκτικά την ετικέτα πριν τη χρήση και εφαρμόστε αυστηρά σύμφωνα με τις οδηγίες της ετικέτας.
- Το αποτέλεσμα ελέγχου στα κοινά ζιζάνια εμφανίζεται συνήθως 7–10 ημέρες μετά τον ψεκασμό.
- Μην κόβετε το γρασίδι, μην βόσκουν ζώα ή μην οργώνετε τη γη εντός 5 ημερών μετά την εφαρμογή. Μην αραιώνετε το προϊόν με θολό νερό, καθώς αυτό θα μειώσει την αποτελεσματικότητα. Εάν βρέξει εντός 3–4 ωρών μετά την εφαρμογή, το ζιζανιοκτόνο αποτέλεσμα θα μειωθεί. Συνιστάται συμπληρωματικός ψεκασμός όπως απαιτείται.
- Αυξήστε την δοσολογία κατάλληλα σε ξηρό καιρό ή όταν τα ζιζάνια είναι μαραμένα.
- Μην χρησιμοποιείτε γαλβανισμένα μεταλλικά δοχεία. Καθαρίστε τον εξοπλισμό ψεκασμού σχολαστικά μετά τη χρήση. Αποτρέψτε την μόλυνση των πηγών νερού από το υγρό του φυτοφαρμάκου. Διαθέστε τα απόβλητα υλικά σωστά. Μην τα απορρίπτετε τυχαία ή μην τα επαναχρησιμοποιείτε για άλλους σκοπούς.
- Οι έγκυες και θηλάζουσες γυναίκες πρέπει να αποφεύγουν οποιαδήποτε επαφή με αυτό το προϊόν.
- Φοράτε μακρυμάνικα ρούχα, μακριά παντελόνια, γάντια, προστατευτικά γυαλιά και μάσκα κατά την εφαρμογή. Μην καπνίζετε, πίνετε ή τρώτε κατά τη διάρκεια της εργασίας. Πλύνετε καλά τα χέρια και το πρόσωπο μετά την εφαρμογή.
- Αυτό το προϊόν είναι ερεθιστικό. Εάν έρθει σε επαφή με το δέρμα ή τα ρούχα, πλύνετε αμέσως με καθαρό νερό και σαπούνι.
- Εάν εισέλθει στα μάτια, ξεπλύνετε τα μάτια συνεχώς με καθαρό νερό για τουλάχιστον 15 λεπτά. Εάν καταποθεί κατά λάθος, πιείτε άφθονο καθαρό νερό και ζητήστε ιατρική βοήθεια αμέσως. Όταν ο ασθενής είναι σε εγρήγορση, προκαλέστε εμετό με σιρόπι ιπεκακουάν και χορηγήστε ενεργό άνθρακα αναμεμειγμένο με σορβιτόλη.
Αποθηκεύστε σε ξηρό, δροσερό και καλά αεριζόμενο χώρο, μακριά από πηγές φωτιάς, πηγές θερμότητας και παιδιά, και κρατήστε το κλειδωμένο. Μην αποθηκεύετε ή μεταφέρετε μαζί με τρόφιμα, ποτά, σιτηρά και ζωοτροφές.
Διάρκεια Ζωής: 2 Έτη





Συνολική Αξιολόγηση
Εικόνα βαθμολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι κριτικές